View Single Post
  #23  
Vechi 17.11.2006, 09:29:27
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

"Eu sunt cu gandul langa tine, iar daca eu - o necunoscuta - fac asta, cu atat mai mult Hristos Care este Iubirea Intruchipata. "

Greseala flagranta: Hristos nu ii forteaza pe oameni sa execute niste lucruri pe care nu le vor, chiar daca persoana e sub acatist permanent dat de altcineva. Ar insemna sa iintervina efectiv in deciziile oamenilor cu fortza, ceea ce El nu face! Ca atare nu se va intoarce si daca am presupune prin absurd ca se intoarce cine mai are incredere in astfel de persoana? E ateu, nu are nici o frica de nimic, face ce vrea, D-zeu nu poate forta oamenii sa creada in El! In plus se duce cu aia pe fatza, e use in use la bloc cu tipa aia, nu se ascunde, recunoaste, nu i se pare ceva gresit care ar trebui ascuns, i se pare foarte normal si nu ii pasa de loc de nevasta, e clar ca nu e nici un remediu.

"Ei sunt o familie pana la sfarsit."

Alta greseala flagranta: religia in cazul asta ii da toata dreptatea ei si dreptul sa divorteze. Individul nu s-a dus o data de 2 ori si apoi regreta, el i se infatiseaza zi de zi cu vecina fiind use-in-use, cu tot tupeul! In cazul asta fiecare e liber sa faca ce vrea sa-si vada de viata sa! Oricum ne nastem si murim singuri, nu suntem legati cu forta de nimic si e patetic sa ne agatam cu forta de persoane mai ales de atei noi ortodocsii ne facem de ras in felul asta, ne rad ateii in nas! Ingradirile astea pe care ni le impunem noi in plus fata de regulile bisericii ortodoxe, din exces de zel, nu isi au rostul, sunt doar o dovada clara de prostie si prostia se plateste in cel mai urat mod! Oricum fata care a deschis subiectul se pare ca nu mai apare......
Tineretea trece nu ii da nimeni timpul inapoi eu zic sa divorteze mai repede si sa caute pe altcineva ne-ateu!
Reply With Quote