View Single Post
  #18  
Vechi 22.08.2008, 11:12:53
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de petrurar
Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca
Citat:
În prealabil postat de Z.Lidia
N-am facut si nu vreau sa fac avort.
In fisa medicala e o rubrica speciala, unde e intrebata pacienta daca a avut sarcini, avorturi. Ati fi mirati!
Intrebati-va mamele, cei care judecati! Pe acestea poate ca nu le judecati,pentru ca le iubiti cu adevarat.
Ideea e ca cei care pot sa impiedice acest fenomen, al sarcinilor nedorite, ar trebui sa faca asta, daca alternativa e avortul.
Tot citind postarile de pe acest topic trag si eu concluzia ca nr. anilor nu inseamna neaparat intelepciune... Subscriu la parerea Lidiei...
Tare usor le mai e celor"fara de pata" sa arunce piatra!!!! Zau asa!! Si multi dintre cei care sunt atat de rigizi in gandire sunt tocmai barbatii.. la un asa subiect... dar oare voi domnilor,nu sunteti partasi in mod egal la fapta femeii de a avorta??? Va tooooooooooooooot impiedicati de buchia cartii ... Florin- Ionut chiar are o problema reala.. la care cauta un raspuns si o rezolvare in timp util.... la sfaturi toti suntem mesteri mari!!! Ia sa fiti voi in locul lui.. ce ati face??
Si ca sa raspund anticipat in cazul in care imi veti adresa si mie o intrebare asemanatoare cu a Lidiei... NU, NU AM FACUT NICIODATA AVORT SI NICI ANTICONCEPTIONALE NU AM FOLOSIT!dar pot avea ceva mai multa intelegere fata de acest subiect atat de delicat... cu siguranta mai multa intelegere decat cele care au facut avorturi si care acum taie in carne vie aici pe forum erijandu-se in judecatori. VA rog fratziorilor, mai luati seama la barnoiul din fatza ochishorilor vostri, nu de alta dar s-ar putea sa va impiedicati rau de tot.. iar caderea doare... DOARE RAU, RAU!!!!!:)
soro, daca as fi in locul lui Florin, nu as mai face sex. exact.
nu as spurca-o nici pe sotia mea, daca tot as zice ca o iubesc, si nici trupul meu.
deci, no more sex.
abstinenta.
Florin, asta este sfatul meu. dar desigur, nu vine din partea unui duhovnic, ci a unui crestin. atit cit este.
Draga Petru ce propui tu e f frumos dar te-ai gandit ca nu are aplicabilitate in cazul tuturor???????????Pai tu daca te poti abtine lauda tie.. dar sunt o gramada de barbati ptr care abstinenta e ca si cum le-ai cere sa zboare.. tu propui prin prisma a ceea ce tu poti face? dar sunt milioane care nu pot!!!!!!!!! ei ce solutie au?????????????????????