View Single Post
  #9  
Vechi 14.05.2007, 22:54:20
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Ancutaelena,asa este in legatura rugaciunile de dezlegari,si cu Sfintii Parinti care le citesc,dar inainte este bine ca cei care participa la aceasta Sfanta Slujba a Sfantului Maslu si ale rostirii rugaciunilor de dezlegari de legaturile duhurilor necurate,de farmece,vraji,blesteme,afurisenii,descantece, facaturi,practici necurate(ca yoga,spiritism,ghicitoria,vrajitoria,dracuitul=inj uratura,blestemarea,etc)toti acestia sa se spovedeasca si sa se impartasesca,inainte ca toate acestea sa aiba efect,sau sa nu intre duhuri necurate(cum am vazut eu,la fata locului,in ce fel s-a indracit o fata la o Manastire Sfanta,nu ii amintesc aici numele),mie una,pot sa spun ca au fost momente cand m-am simtit bine la Slujba si dupa,dar au fost si exceptii cand mi-a venit rau in momentul in care se manifestau si dezlantuiau cu multa rautate si violenta duhurile rele din persoanele posedate,si chiar mi-a trecut o caldura prin tot corpul,dupa care nu mai auzeam nimic,imi vajaiau urechile decat,mi se intunecase totul inaintea ochilor,am cazut cu fata la pamant(eu fiind inainte de aceasta in genunchi)dar tuturor celor de fata le-a venit rau(au avut manifestari ca ale mele dupa cum am putut constata),intrucat era acolo o Maica posedata(practicase yoga inainte de a intra la Manastire)cu foarte multe duhuri necurate si era o atmosfera tensionata si greu de suportat:urla de durere,se dadea cu capul de podea,de pereti,de soba(o dadea de fapt vrajmasul cu capul si cu tot trupul de tot ce intalnea in cale)o arunca in rau iar ea nu vroia sa fie ridicata decat de fecioare si de femei vaduve iar nu de barbati(se lasa grea ca plumbul si nu ingaduia sa fie ridicata de jos).Este cumplit sa vezi asa ceva pe viu,Parintele meu Duhovnic ma tot chema sa ma spovedesc,dar stiu ca o perioada nu m-am dus de frica justificata sau nu,nici eu nu mai stiu asta,dar daca Parintele ma tot chema sa merg sa ma spovedeasca si sa ma impartaseasca,trebuia sa fac ascultare,nu?Erau acolo mai multe persoane posedate si mai multi indraciti si cand aveau crize toti deodata.....mi se zbarlea pielea,mi se facea ca de gaina,nu stiu daca isi poate cineva imagina,decat cine a participat in direct stie aceasta.
Reply With Quote