View Single Post
  #32  
Vechi 24.01.2011, 21:13:37
Bratu Lelia Nicoleta Bratu Lelia Nicoleta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Caroline_37 Vezi mesajul
Lelia Bratu, femeia care vorbește cu Tatăl Ceresc

Va rog sa comentati , daca ai vazut emisiunea de aseara pe OTV , la data 21.04.2009
Oare nu ai inteles cu adevarat sau e pura rautate? Stii, un crestin nu are voie sa reactioneze la nimic din ceea ce se spune despre el, oricat ar fi de rau, mai putin atunci cand i se neaga faptul ca este crestin...Vezi invatatura Pr. Paisie...atunci reactionezi! Cum spui tu ca sunt un paranormal cand atatia ani am sfatuit oamenii sa nu creada in asa ceva, ca ghicesc in stele, cand in toate emisiunile, ani in sir am sfatuit oamenii sa nu creada ci sa se duca la Biserica, la Sf. Liturghie, sa se spovedeasca si impartaseasca si asta sa le fie singura cale, Biserica Ortodoxa, Domnul Iisus Hristos si Sfintele Taine ale Bisericii? Daca unii au interpretat si au scris pana si in site-ul meu minciuni este alta poveste...eu nu am parolele sa schimb site-ul dar expira curand. Bioenergia nu e buna, am spus de o mie de ori ca nu esti Sfant ca sa dsai de la tine...alte initieri nu sunt bune desi am vazut si eu cum sunt ca sa nu mor proasta dar nu le imbratisez ca nu sunt pe placul Domnuluii. Asta spun de ani de zile, asa incat, nu inteleg de ce atatea minciuni si atata rautate. In mine puteti lovi cat vreti, nu ma supar, dar nu spuneti ca nu sunt crestin, asa pacatoasa cum sunt, ca nu sunt sfanta, pentru ca eu Tatalui si Fiului si Sfantului Duh ma inchin si nu am alti dumnezei in afara Sfintei Treimi, nu recunosc alti dumnezei indiferent care ca sunt pura inselatorie...asta spun de ani de zile...la emisiuni...da, cand apareau vrajitori care ma amenintau cu toate puterile iadului impotriva mea ca sa nu mai vorbesc impotriva lor, voi, crestini, de ce nu ati urmat inavatura Domnului Iisus Hristos si nu ati aprins si voi candela reactionand? De ce nu intrati in direct sa spuneti ca Hristos Domnul este singurul Domn, El este Calea Adevarul si Viata si ati stat pasivi la indobitocirea si smintirea atator oameni? A fi spectator nu inseamna sa fii crestin ci sa dovedesti prin fapte asta si cea mai buna fapta e marturisirea Dumnezeirii lui Hristos indiferent de consecinte. Tradatorii de Hristos, da, tac! Mereu tac dar judeca pe cei care marturisesc! Daca esti pacatos nu e interzis sa vorvesti de Dumnezeu! Spuneti ca sunt Preoti care sa vorbeasca...unde erau Preotii care aveau cuvant-nu ceilalti buni- cand lumea era smintita pe canale de tv si este si acum de nu reactionau? Nu ii durea oare sau nu stiau ca trebuie sa lupti ca un adevarat ostas al lui Hristos chiar daca o patesti? Unde erau cand se propovaduia minciuna si lumea nu avea altceva la indemana decat invataturile lor mincinoase de calatori spre iad cu biblia in mana..cu mantre si astrologie si paranormal? Ce faceau ei? Poti fi crestin si sa stai linistit cand fratele tau e tras in groapa? Asa ne-a invatat Hristos sau ne-a invatat sa vorbim chiar de ni s-ar taia limbile? Cum poti, femeie, daca ai vazut emisiunile sa spui ca sunt de acord cu inselatoriile cand ma certam in direct cu adeptii minciunilor si slugile satanei? Spune ce vrei, orice rautate crestineasca...despre mine dar nu ca Dumnezeu in Treime nu este Domnul meu, ca postez toate emisiunile mele. Ai dat vreodata banii de mancare ca sa ai voie sa vorbesti despre Hristos? Te-a amenintat cineva cu moartea pentru ca aperi biserica ortodoxa si numele lui Iisus Domnul? Dumnezeu sa te ierte...ca multi alti rataciti, scoti cuvinte din context si le interpretezi ca si sectantii! Iarta-ma, dar pentru Domnul nostru Iisus, merita sa-ti spun asta. Nu spun ca nu am pacate ci spun ca Tatal, Fiul si Sfantul Duh este Domnul meu singurul caruia ma inchin si ar trebui sa ne inchinam toti. Cat despre anumite lucruri, nu sunt ghicitoare ca si impotriva lor am vorbit mereu...daca Dumnezeu mi-a dat o harisma, nu pentru un pacatos ca mine ca sa ma mandresc ci pentru a ajuta oamenii, roaga-te Lui si Intreaba-L de ce a facut asta ca sa stiu si eu ca nu stiu! Cum sa ajuti un om daca Dumnezeu nu-ti arata ce se intampla cu el? Voi de ce nu ajutati, ca sunteti crestini? Ascundeti candela sub pat, ca in pilda Mantuitorului in loc sa puneti sfesnicul pe masa sa lumineze incaperea.. Doamne ajuta!
Reply With Quote