View Single Post
  #5  
Vechi 16.12.2008, 15:30:18
caesar caesar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.12.2008
Locație: Galati
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Credeti ca este facut in paralel cu Biblia? Ce v-a atras la filmul acesta? Eu nu stiu de cand este facut,sau de cine,ce si cum,dar l-am descoperit pe youtube si mi-a placut foarte mult inceputul si am sa-l vizionez pe tot.Pe youtube sunt pe parti ,partea 1,partea 2,pana la partea 10 sau nu mai stiu .Eu va dau partea 1 ,dar poate stiti filmul si ma mai informati si pe mine..

http://www.youtube.com/watch?v=nJOwHFtBZVU

Partea 1
Filmul e facut de evanghelisti,nu pastreaza adevarul despre cele intamplate cu adevarat.Eu alt ceva vroiam sa zic,de ce nu am facut noi romanii sau grecii ortodocsi un film despre Iisus?
Noi ortodocsii de ce nu mergem in Idia,China Africa,Europa sa vorbim despre ortodoxie asa cum o fac catolicii dar mai ales aceste curente religioase(baptisti,evanghelisti)?De ce ne este teama sau jena sa vorbim lumii despre singura credinta adevarata,ortodoxia?
Am inteles ca cei din conducerea B:O:R au alte planuri cu aceasta religie...un pic de apa sfintita in loc de sfanta aghiazma,mai o impartasanie a unui episcop la catolici,mai cu putin ecumenism,mai cu nepasarea noastra a adevaratilor ortodocsi,curand va veni vremea in care nu vei putea manaca sau vorbi sau trai daca nu te vei lepada de ortodoxie!
Eu lucrez intr-o firma cunoscuta care are multi angajati,conducerea firmei nici vorba sa fie crestini desi sunt botezati ortodox,e mai trendy cu yoga,cu autocontrol prin invocarea unor entitati superioare...nu am in firma nici macar un singur crestin ortodox,mai mult majoritatea urasc biserica,preotii sarbatorile,tot ce e sfant.
Asta e doar inceputul...daca zici ca esti ortodox ,esti "luat la ochi" ,mare atentie!!!
Reply With Quote