View Single Post
  #1  
Vechi 02.09.2008, 21:50:33
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am descoperit de curand pe un site ce se ocupa de intrunirile grupului elitist-global BILDERBERG si de hotararile ce se iau la aceste intruniri (care mai devreme sau mai tarziu vor fi incluse in oricare legislatie nationala) urmatorul text. Citez:

Citat:
CONFISCAREA PROPRIETATII PRIN TAXE
Din 2008 in Romania urma introducerea unei taxa de succesiune/donatie de 30% din valoarea proprietatii. Astfel oamenii vor reipoteca la banca o proprietatea care era platita integral, iar asta doar pentru a intra in posesia casei parintesti, sau a bunicilor. Am devenit vacile de muls ale bancherilor care au subjugat guvernele !

Asa se intampla in toata Europa de ceva ani - spre exemplu in Spania daca o persoana moare si doneaza copiilor sai o proprietate, acestia trebuie sa plateasca un impozit de 35% din diferenta dintre valoarea de achizitie si pretul de piata, iar cum asta nu ar fi suficient se mai adauga o taxa de succesiune sau de donatie de 34% din valoarea de piata. Aceasta taxa trebuie platita de catre copii.

Practic 69% din pretul casei este luat cu japaca de stat ; daca luam in consideratie si Lista Impozitelor Draconice din Europa pentru ce mai muncim ? Pentru ce mai cumparam case daca nu le putem lasa copiilor - acestia trebuind sa plateasca statului 69% din valoare din nou ? Acesta este un mecanism comunisto-bancar, o bomba economica cu ceas care in 10 ani va lasa in strada milioane de oameni. Am ajuns sa ne consumam intreaga existenta pentru niste cavouri pe timp de viata care mai apoi ne sunt luate de catre stat si banci printr-o taxa aberanta !
Ma intreb si va intreb si pe voi, dragi frati si surori in Hristos, cat din continutul acestui text este adevarat si cat nu? S-a introdus in Romania legea taxei de succesiune? Daca da, cine beneficiaza cel mai mult de pe urma ei, daca nu statul si bancherii ?...

Caci in caz ca textul ar fi 100% adevarat, niciun urmas nu si-ar mai putea practic mosteni proprietatile imobiliare de la parinti, iar acestea, in urma neputintei de a plati aberanta taxa de 69% din valoarea lor de piata, ar fi acaparate de stat si de bancherii in folosul carora se face ipoteca acestor proprietati...

Doamne ajuta!

Razvan
Reply With Quote