View Single Post
  #1  
Vechi 21.03.2010, 19:03:55
Gladiator
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ortodoxia

Cum puteti fi atat de fatarnici! Voi chiar sunteti orbiti ( pana cand) in mintea si inma voastra ? O necinstim pe mama D-lui Isus Cristos, pentruca nu ne rugam ei? Dar unde scrie in Sfanta Scriptura, ca ar trebui sa ne rugam ei ca sa mijloceasca ea pentru noi? Aratati-mi macar un singur loc unde am fi indemnati in aceasta directie si o facem. A, in Sfanta traditie si Istoria Biserici...? Faceti voi cum credeti si la urma vom vedea cine a avut dreptate, caci mie imi miroase a idolatrie ce faceti voi cu toate icoanele , statuetele si traditiile voastre cu tot, v-ati rupt de Dumnezeu,alipinduva de niste forme goale , de religiozitate, far fara sa-L cunoasteti pe Dumnezeu si nici puterea Lui!Ne rugam pentru o trezire spirituala in romania, ca D-zeu sa trezeasca tara din somnul in care ne-au adus preotii ortodocsi.Ortodoxia este o religie moarta , fara seva, fara putere; ii merge doar numele ca traieste, dar chiar este moarta. De aceea am ajuns ca natiune, cea mai blestemata a europei, ca si bulgarii, grecii... caci suntem condusi spiritualiceste de niste simplii teologi, buni intru-catva in teorie, dar fara nici un rod spiritual si fara putere, care sa-i permita lui Dumnezeu interventia Sa personala, in binecuvantarea acestei tari. Daca romania se va trezi, Il va vedea pe Dumnezeu la lucru in favoarea ei. Faca Bunul Dumnezeu ca sa dispara orice piedica din calea binecuvantorilor celor mai speciale ale Mantuitorului nostru, peste aceasta tara! El cunoaste perfect aceste piedici si din ce motive functioneaza atat de pregnant peste tara. TRIMITE-NE DOAMNE LUMINA TA CALAUZITOARE CU PUTEREA DUHULUI TAU CEL SFAT, SA CADA ORICE FEL DE BLESTEM DE PESTE NOI, TE RUGAM IN NUMELE LUI CRISTOS. AMIN!
Reply With Quote