View Single Post
  #17  
Vechi 04.11.2012, 22:47:49
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simona Vezi mesajul
Buna seara Ionut.As vrea sa stii ca sunt cativa oameni cu suflet bun care se roaga in fiecare zi pentru oameni cu probleme printre care esti si tu. Eu l-am descoperit pe bunul Sfant Nectarie.Mi-ar placea sa ii citesti viata si minunile Sfantului,poate iti va intra in suflet si ii vei cere ajutorul.Iti doresc sanatate, numai bine si pace in suflet. Doamne ajuta!
Mersi Simona chiar am citit viata mi-a si intrat la inima sfantul dar acuma am primit o influenta din alta parte ca sa zic asa ma impresionat enorm ajutorul Maicii Domnului dat unui tanar si acuma mai mult ma rog la draga noastra Maica, dar cand am necazuri ma simt jenat ca nu mai stiu la cine sa ma rog, la sfintii mei de nume ( Ioan Botezatorul, Ioan Gura de Aur, Ioan Rusul etc) la Maica Domnului sau la Sf Nectarie :)) uite articolul care m-a impresionat la culme


http://www.sfintiiarhangheli.ro/intr...urmez-alta-cal

eu ma gandesc ca ea e cea mai rapida dintre sfinti :)) acuma nu stiu, poate ma sfatuieste cineva ca uneori pur si simplu nu stiu cui sa ma rog din cei enumerati mai sus
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote