View Single Post
  #46  
Vechi 14.11.2009, 22:11:01
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit


Draga mea draga,
eu nu doresc sa schimb niciun fir de par din capul tau. Nici nu as putea (chiar de as vrea). de ce oare ai senzatia ca mesajul meu a fost postat cu scopul de a-ti rapi ceva al tau? Sau a-ti schimba ceva in firea-ti rebela

Am postat parerea mea, buna rea..asta simt. Nici macar de dragul tau nu as putea spune altfel decat simt, chiar daca asta te=ar atinge sau rani cumva. Desi nu inteleg cum te-as rani..

Adevarul e ca fiecare om este UNIC. fiecare simte pe Hristos in mod UNIC. Nu se poate compara!

Dar ( din cate am inteles eu) aici era vorba despre Sfanta Taina a Euharistiei, nu de cum simte fiecare milostivirea Lui Hristos asupra lui. Si nici nu am inteles din mesajele anterioare ca se doreste a schimba pe cineva sau ceva anume. M-am adresat tie pentru ca am simtit ca la randul tau mi te-ai adresat. Atata tot!

Consider ca este un subiect destul de serios de aceea am si ales sa postez desi nu am postat de mult timp. Tema aceasta legata de Impartasania fara spovedanie este sensibila si spinoasa... Eu mi-am spus pararea personala. Fiecare face ce doreste si cum doreste. Daca unii parinti dau dezlegare pentru aceasta e raspunderea sfintiei sale. Nu doresc sa schimb nimic! Fiecare face cum simte. Nu sunt eu in masura sa judec sau schimb ceva.
In rest...post usor si Bucurie!

ps. nu mai lua personal mesajele. Nu doresc sa schimb nimic din tine. De fapt as vrea ceva... sa fim fata in fata..nu in fata acestui nenorocit de monitor..

Last edited by eduardd; 14.11.2009 at 22:15:14.
Reply With Quote