View Single Post
  #49  
Vechi 14.11.2009, 22:36:07
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de violeta70 Vezi mesajul
de mai bine de 12 ani am fost oprita de la sf impartasanie fiindca fumez,de atunci am refuzat biserica si preotii imi pare foarte rau acum pt ceea ce am facut ,dar nimeni nu mi-a spus ce am de facut ,un sfat ceva de la preot nimic,eu nu cunosteam mai nimic despre anumite reguli eram si tanara,ceea ce vreau sa spun este ca de trei ani de cand a murit mama mea practic am fost obligata sa merg la biserica sa fac parastase,lucru care nu-mi placea deloc deoarece as fii facut orice numai sa nu am de-a face cu preotii,in sensul ca as fii putut da de pomana oricand si oricui , dar pt morti trebuie ca sa faca preotul anumite slujbe,de un an si jumatate mi-am pierdut si sora , a plecat si ea la mama mea si am ramas eu sa le pomenesc ca nu are cine altcineva si am ajuns in sfarsit acum inapoi la biserica ,altfel parca ,imi pare atat de rau acum ca a trebuit sa pierd doua suflete ca sa ma intoarc inapoi la credinta.Vreau sa va spun ca pe dumnezeu l-am iubit in totii acesti ani, dar parca nu ca acum dupa ce am trect prin atata durere si chiar saptamana aceasta cu ajutorul lui dumnezeu vreau sa ma spovedesc chiar daca nu-mi va da dezlegare de la sf impartasanie ,eu de 12 ani nici sa ma spovedesc nu am vrut si parca sufletul mi-e prea incarcat ,regret mult ceea ce am facut ca l-am judecat pe preot,si pe dumnezeu si prea mult l-am intrebat de ce doamne............dumnezeu sa ne ajute si sa ne ierte
Sa va ajute Dumnezeu sa gasiti un duhovnic bun care sa va poata vindeca sufletul!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote