View Single Post
  #1231  
Vechi 07.10.2009, 20:27:16
condor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de peetor Vezi mesajul
"SUFLETUL care păcătuiește, acela va muri.",
Tu reflecteaza mai mult asupra acestui verset, pe care l-ai postat

Astept sa-mi dai un verset unde scrie ceva despre "sufletul nemuritor" (ca sa reflectez si eu.


Citat:
În prealabil postat de peetor Vezi mesajul
Nu inteleg de ce te tii cu dintii de o ideea cand sunt atatea fapte care o contrazice.Nu iti cer sa renunti la cultul adventist,iti cer doar sa renunti macar pentru putin timp la ochelarii dogmatici ai religiei adventiste si sa privesti rational ceea ce ne spune Sfanta Scriptura.Oare este mai important ce a spus Ellen White(sau alti fondatori ai religiei adventiste)decat ce spune Biblia?.

1. Nu tin cu dintii de nici o idee (doar o sustin cu argumente biblice). Este treaba fiecaruia ce crede.

2. Pot renunta cu usurinta la biserica adventista (eu am facut un legamant cu Dumnezeu).

3. Te rog sa revii, si sa-ti ceri scuze, pentru expresia "ochelarii dogmatici ai religiei adventiste". M-ai jignit si pe mine si biserica adventista, in mod nefondat. Si insinuarile nejustificate sunt niste minciuni. Am ceva pretentii la tine.

4. Habar nu am ce a spus Ellene White, referitor la subiectul "sufletelor nemuritoare". Stiu doar ce spune Sfanta Scriptura.