View Single Post
  #102  
Vechi 29.08.2009, 14:12:10
Iulia11's Avatar
Iulia11 Iulia11 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.06.2009
Locație: Strasbourg
Religia: Ortodox
Mesaje: 76
Implicit

Cand eram mica si proasta(hihihih), citeam carti despre extraterestri (cazul Roswell, Ei sunt aici, alta literatura de Ion Hobana etc) si ....adormeam noaptea greu de frica unui ozn care vine pe geam sa ma rapeasca. :)))
Acum, desi am rafturi plinde carti ozn, conspiratii si alte prostii, cred in versiunea bisericii ortodoxe si anume ca sunt o plasmuire ca sa ne fure noua mintea de la Adevaratul Dumnezeu.
Si ca sa ajung la conculzia asta....mi-au trebuit cativa ani buni in care sa citesc tot ce se putea despre OZN-uri, s afac o facultate tehnica.....si sa ma intorc tot la radacini: la cartile despre ortodoxie care imi produc cea mai mare placere.
Nu neg ca nu citesc si acum literatura OZN-istica sau ca nu caut documentare in tema. Dar o fac pentru pur divertisment.

Indivizii astia convinsi de UFO, OZN. Extra/Intra terestrii, doctori in nush ce stiinte super extra mega tehnice care sustin fabulatii de genul: civilizatii ca noi sunt mai avansate in galaxie, bla bla....nu pot de cat sa ma uimeasca de micimea gandarii lor, de slaba cultura generala de care dau dovada si de saracia sufleteasca.
Reply With Quote