View Single Post
  #25  
Vechi 29.02.2024, 04:19:17
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.049
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Multumesc Iorest, nu stiam multe din detaliile de mai sus, decit de faza cu Vadim. De el stiu mai multe.
Sorin Lavric care era liderul de grup al AUR la Senat a făcut încă din 2020 un portret al ei:

https://youtu.be/3_zdZOvLX3o?t=1017

Extrase din ce spunea Sorin Lavric acum vreo 3 ani jumătate, culmea e că și pe atunci se victimiza că ar fi încercat să o lovească:

Doamna Șoșoacă aduce pur și simplu un damf de mahala în Senat, ne-am simțit atât de prost în ultimele 2 luni încât am încercat cu duhul blândeții să-i explicăm.

Este o ființă lipsită de eleganță, de tact și de bun simț, nu doar că se pune pe ea într-o lumină neprielnică, ci și colectivul.

Este o ființă agresivă, dominantă, cu o structură psihologică de tip paranoid, intoxică atmosfera oricărui anturaj.

Moderator Ema Zeicescu: Ați încercat să o loviți pe doamna Șoșoacă după cum spune, că ați ridicat mâna asupra ei ?

Nici vorbă a existat o altercație verbală, ea având temperamentul coleric te molipsește îți transmite nervozitatea.

E genul acesta de ființă care dacă apare într-o încăpere aerul începe să tremure de încordare, tot timpul este tensionată.

[...]Sunt oameni procesomani, colerici, care se hrănesc din scandal și din ceartă, este fermentul lor sufletesc, pt că altul nu-l au, ei trăiesc din conflict, dacă le-ai luat confilctul și războiul se prăbușesc.
Diana Șoșoacă nu poate trăi decât în fața camerelor de luat vederi, e felul ei bovaric de a trăi.

[...]Dacă continuam cu ea pe termen lung efectul era catastrofal, nu am reușit să facem echipă cu ea pur și simplu.

Este un soi de harpie a discordiei, creează dihonie, ceartă, oriunde apare.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Da, asta este, Dumnezeu sa-i lamureasca si sa-i lumineze mai departe ce au de facut!
Din păcate răul e făcut, probabil va fi ajutată de PSD să treacă pragul la europarlamentare și parlamentare, pt rolul ei de a-l neutraliza pe Simion și de a nu lăsa AUR să meargă spre 30%.

Iar peste 4 ani nu va mai trece niciun prag, dar își va îndeplini rolul de a frâna creșterea suveraniștilor, chiar și a altora care intră pe culoarul acesta dar nu sunt din AUR.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.02.2024 at 04:29:57.
Reply With Quote