Subiect: Al 3-lea ochi
View Single Post
  #1  
Vechi 14.03.2013, 15:54:34
Armyw0w Armyw0w is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2013
Mesaje: 25
Implicit Al 3-lea ochi

Pe scurt pentru cei care nu stiu... in mijlocul creierului este o glanda numita Glanda Pineala care are puterea sa calatoreasca prin univers.


Exista foarte multa istorie in spate despre al 3-lea ochi, el deobicei fiind in frunte.. si nu numai gasim si in ortodoxie..

În Matei 6.22 Isus spune: “Luminătorul trupului este ochiul (atenție ochiul, adică al 3 lea ochi, nu ochii). Dacă va fi ochiul tău curat, tot trupul tău va fi luminat.”

Exista cai manuale de a deschide acest ochi..

http://www.almeea.com/sapte-pasi-pen...-treilea-ochi/

Dar.. din cate mai stiu si eu.. prin rugaciune ne putem deschided Al 3-lea ochi (exemple sunt calugarii, preotii s.a.m.d care au puterea sa-l vada pe Satana, demoni si ingeri.. doar ca Al 3-lea ochi nu este tot timpul activat)

Din pacate.. cei care si-au activat si-au dorit sa nu o faca deoarece.. "cica" e enervant cand vezi ca cineva se uita la tine insistent (e clar ca spiritele) sau sa calatoresti prin alte dimensiuni (e frumos cand poti sa vezi de ex un colt de Rai dar e urat cand poti ajunge si in Iad si sa nu stii sa mai iesi..)

Deci cand ne deschidem ochiu automat avem cunostintele universului.. doar ca deschiderea asta "manuala" seamana mult cu ritualurile alea budiste...

Intrebare, faci un pacat cand iti deschizi al 3-lea ochi?
Reply With Quote