View Single Post
  #4  
Vechi 18.12.2008, 18:00:34
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Sant timisoreanca si mi se umplu ochii de lacrimi, pentru toti martirii care s-au jertfit pentru noi, sperand la o viata mai buna in acel decembrie 1989.
Ei au fost convinsi ca dupa cantarea imnului " Desteapta-te romane ! in Piata Operei, s-ar putea sa se traga in ei,( cu gloante oarbe ) dar nu s-au gandit o clipa ca usile Catedralei Mitropolitane din Timisoara, vor fi inchise !
Pacat, mare pacat!

Bunul Dumnezeu sa-i ierte pe cei plecati de langa noi, sa-i odihneasca si sa-i aseze in randul dreptilor !

Doamne-ajuta!

Nu te mania pe cei care au inchis usile Catedralei. Nu fii suparata pe Biserica din pricina unui neispravit. Am vazut pe unii din cei care au tras in manifestanti. Eu cred ca ar fi tras si in biserica. Plangem si ne doare. Si asa va fi pana la sfarsitul zilelor noastre pe Pamant.

Iata, numai un exemplu de cat de greu este sa-ti iubesti dusmanii.

Voi, cei din Timisoara ati avut mult curaj, multa putere. Celebra caseta data la Europa Libera am auzit-o multi dintre noi, cei din restul tarii. A fost determinant pentru cele ce aveau sa se intample in urmatoarele zile la Bucuresti si in tara.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe martirii neamului nostru!
Doamne-ajuta
Reply With Quote