View Single Post
  #19  
Vechi 20.10.2007, 17:10:31
cristinarusu cristinarusu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2007
Mesaje: 1
Implicit

Toate cele bune!Daca vreo fata indragostita de un musulman citeste ce scriu eu aici, o indemn din suflet sa ma asculte! Cel pe care l-am iubit parea atat de bun, incat- cand ne mai certam la inceputul relatiei nostre- nu numai sora, dar si parintii mei ii luau apararea cu o inversunare de neimaginat.( Nu trebuie ei judecati ca mi-au permis sa fim impreuna, bietii de ei au avut incredere in mine mereu- dar de asta data s-au inselat...)Ce sa zic, in trei ani de relatie am ajuns sa ma ia cu senzatie de voma si stari de panica cand messangerul ma anunta ca am un ...mesaj nou sau cand- inevitabil, sa zicem la cumparaturi- in mod intamplator un barbat priveste in directia noastra;fetelor, doamnelor, partenerul gelos te poate face la inceput sa te simti oarecum bine(e asa pt ca ma iubeste..asa e el...)ce se intampla cu acesti barbati e patologic; cultura diferita + religia diferita = cu adevarat un coctail exploziv, in cel mai urat sens
Dumnezeu e unul dar oamenii( diferitele natii si religii) il privesc diferit........................................... .va rog din toata inima sa luati aminte de sfatul si marturisirea mea; ( ca o paranteza, dau de pomana in mod regulat unor musulmani; ei primesc cu multa delicatete si deschidere, dar acest lucru nu ma convinge de ...stiti bine la ce ma refer..acel ceva ...ata de fascinant si emotionant pe care il simtim cand privim botezul si preotul care tamaiaza si atatea altele...care ne pastreaza spiritul viu
ca sa intelegeti mesajul meu la adevarata masura va spun ca DE 3 ANI SIMT CA MA INVART IN CERC,FARA SA POT IESI, FARA PIC DE VOINTA; nu-mi plang de mila dar am ajuns sa ma urasc..poate de aceea inca nu ne-am despartit, dar regret cu tot ce am ca l-am cunoscut
" ASA, VA INTREBATI DE CE NU FUG? Am incercat o data, nu am rezistat, ma chema inapoi atat de romantic si insistent; va rog nu ma judecati DAR LUATI AMINTE!NU VA BATETI JOC DE SINGURA VOASTRA VIATA!
Din acest motiv, nu m-am putut gandi pana acum la un copil( un lucru dureros, poate chiar de dispretuit, stiu...)
Cumva, inca il iubesc- simt ca niciodata nu am sa pot sa mai cred in sansa mea la fericire- si de aici inainte o sa incerc sa schimb ceva, ca de ex sa spun ce simt in leg cu el, precum o fac aici
va incurajez sa nu faceti greseala mea intrucat- inima fiind de multe ori mai puternica decat ratiunea- ne furam caciula;
sper sa nu fi enervat pe nimeni cu firul subtire de inconsecventa al povestii mele( il iubesc dar vreau sa-l parasesc..........), pur si simplu am scris ce am simtit, nu am "pictat" nimic
Probabil,in inconstient, dand sfaturi- despre care automat sper ca vor fi urmate- ma simt ca si cum mie mi s-ar intampla binele pe care- din lasitate- il impiedic sa imi intre in viata acum
va doresc cel mai binele din lume ASA CUM ATI FOST VOI INVATATE CAND ERATI MICI