View Single Post
  #42  
Vechi 31.10.2015, 23:03:31
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelina02 Vezi mesajul
Exagerezi si posibil ca altii sa ia de bun ceea ce ai scris. Simptomatologia s-a ameliorat cel mai probabil pt ca a trecut evolutia naturala a bolii. Ai gresit cand nu i-ai dat apa. Din contra, apa este indicata pt ca ajuta la eliminarea secretiilor, intreaba ce medic vrei. Nu o mai pune la post, e foarte mica si are nevoie de hrana pentru a se dezvolta. Informeaza-te te rog inainte de a lua asemenea decizii.
Cam ciudată coincidența. Și brusc, fără o trecere graduală de la tuse la normalitate.

Nu i-am dat apă pentru aproximativ 20 de ore. Atît a fost ”ziua” de post, care se termină întotdeauna prin a bea mai întîi apă, apoi prin realimentare.

Da, apa e necesară pentru a elimina toxinele, dar trebuie să știți că în perioada unui post total diureza e cel puțin la fel de bună ca în timpul alimentației.

Văd că sînteți ortodoxă. Dumneavoastră vedeți cîți copii de vîrste chiar mai mici de 4 ani țin post total duminică pînă la prînz? Adică vreo 12-14 ore, sărind peste micul dejun. Ei bine, fiică-mea a sărit peste două mese luni, vineri, luni și vineri, exceptînd prima vineri cînd a mîncat de amiază. Este un gest atît de extrem, avînd în vedere efectele benefice demonstrate ale postului asupra organismului?
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote