View Single Post
  #27  
Vechi 31.12.2009, 14:56:18
kristta13 kristta13 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiqu Vezi mesajul
eu l-am descoperit pe Sf. Anton de Padova acum mai bine de 9 ani si de fiecare data, repet, DE FIECARE DATA m-a ajutat. Postul se tine 9 marti consecutive, in fiecare marti se rosteste cate o rugaciune si se tine post normal. Este foarte bine ca in acele zile sa se dea pomana saracilor. Sf Anton de Padova este sfantul minunilor si daca tii postul dorinta iti va fi implinita. Eu am cele 9 rugaciuni si pot sa ti le trimit daca imi dai o adresa ti le voi trimite prin posta cu scrisoare recomandata. Chiar daca Sf Anton este un sfant catolic el ajuta pe toti cei care se roaga lui.
Si acum faptele: Prima data am tinut postul Sf Anton in 2000 pentru a trece cu bine lucrarea de licenta dar nu am avut destula credinta si am cumparat un set de subiecte de examen de la niste colegi...am luat licenta EXACT CU MEDIA PENTRU CARE MA RUGASEM dar timp de 5 ani nu am reusit sa lucrez in domeniul in care aveam diploma.
In 2005 am tinut postul si intr-o zi de post in care nu mancasem aproape nimic am dat examenul sportiv si am luat 10 pe linie desi organismul meu nu avea fizic din ce sa ia energie...
Am dat rugaciunile primite si altor cunoscuti de-ai mei care mi-au confirmat cele traite de mine.
Tinem legatura.
Salut
imi poti spune in ce consta postul?..
eu nu pot sa tin post din motive medicale(nu grave)
ma simt slabita daca nu mananc nimic si ametita....trebuie neaparat tinut un post??
Daca doresti imi poti raspunde pe adresa mea de email kristta13@yahoo.com
astept raspunsul tau
multumesc anticipat
cristina
Reply With Quote