View Single Post
  #173  
Vechi 31.01.2011, 20:59:58
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Draga, Violeta- Georgeta! Cred ca n-ai inteles si sigur faci confuzie cu ce se vorbeste aici, despre Pr Cristian Pomohaci. Ca parintele e bun, aduce ceaiuri, da la saraci.Si dracul te i a cu zaharelul, face la fel: din lup se imbraca-n oaie. Pe mine, personal, nu ma intereseaza, ca da audi A6 curvelor, desfraneaza sau se imbata, etc. Sunt pacatele lui personale in viata lui privata, si nu asta nu trebuie sa judecam. Nu trebuie sa judecam pe nimeni,nu avem dreptul si nici capacitatea de a o face, dar cand este hulita credinta ortodoxa, nu avem voie sa tacem. Asa ar trebui gandit, si asta n-o zic de la mine, ci de la cei mai in masura sa-si dea cu parerea.
"Fii treaz, constient, informat!..." (Serafim Rose)
Draga Iulitza.....urat din partea unei "ortodoxe" care isi mai spune si dreptcredincioasa sa se exprime asa.....despre un preot. Da masini curvelor,desfraneaza si se imbata.... Ti se pare ok felul cum te exprimi....? De asta am zis ca ma rog Domnului pentru tine. Asta nu mai este gluma,ci e calomnie. Stii asta....? Ai dovezi in afirmatiiile tale......? Daca da,arata-le. Daca nu,cere-ti iertare acelui om pentru ca l-ai jignit in asa hal.....In nici un caz credinta crestin-ortodoxa nu se reflecta in atitudinea ta...si de asta am spus ca ai nevoie de rugaciuni pentru a te indrepta. Fara suparare.
Reply With Quote