View Single Post
  #21  
Vechi 26.08.2009, 12:15:59
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit Raspunsuri:

Lui Ovidiu: Eu, evreul sunt ultimul cu care poti sa discuti despre religia ta. Cu mine poti discuta numai pe baza VT in care si crestinii cred. Asa,ca lasa cum am scris mai sus,fiecare cu credinta lui. Ma fac poate aci putin de ras ca eu sunt evreu dar nu religios. Totus,bazele,mentalitatea si traditile i-mi sunt cunoscute asa ca aci fac serviciu de informator.
Daca voi reusi sa dovedesc ca evreii sunt un popor ca toate altele si toate teoriile antisemite sunt numai minciuni voi fi foarte multumit.Cand citesc ca cineva scrie ca dumneata despre evrei,inteleg ca ma cam lupt cu vantul.Tu ai hotarat cum trebuie sa arate evreii "de rasa" si nu ma mira ca asa este scris si in " Mein Kampf" a lui Hitler.

Lui Caminaris,La evrei venirea lui Mesiah trebuie sa fie impreuna cu invierea mortilor si incetarea toatelor razboaielor si conflictelor din lume. Din pacate nimic din asta nu s-a intamplat si nu as gresi daca as pretinde ca in numele crestinitatii au murit o groaza de oameni inclus intre crestini numai ca faceau parte din doua curente deosebite.De fapt,asta inca nu s-a terminat si continua cam 2000 de ani.
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote