View Single Post
  #5  
Vechi 05.02.2009, 21:26:40
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Din minunata carte "Viata , Urmarea si Psaltirea Maicii Domnului- Mama Noastra "- O carte inchinata Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu
" Nu m-am certat cu nimeni si n-am avut neantelegere cu nimeni. Nu numai ca i-am impacat pe cei certati , dar eu cautam ca nimeni sa nu supere pe altii si sa nu tina manie. Am iubit pacea si am fost buna intelegere chiar cu cei ce nu voiau pacea. Am fost in pareri foarte unita cu toti cei ce slujesc lui Dumnezeu, iar cu cei rai m-am purtat cu blandete, pentru ca sa-i fac mai buni. Mai bine am cedat cea dintāi , decat tinānd la parerea mea sa-i vatam pe altii si sa stric dragostea. Cine n-are pace cu sine insusi, iubeste certurile si totdeauna are ceva de spus. Pentru ca el nu poate avea liniste si din cauza pacatelor sale sta ca in Iad, de aceea cauta sa-i tulbure si pe altii prin certuri, invidiind linistea inimii lor. Fugi din locul unde nu este pace si paraseste-i pe cei ce iubesc certurile . Traieste in pace cu toti, dar nu din fatarnicie si prefacatorie, ci din duh de dragoste. Fugi de cei ce pārasc, care sunt slugile satanei si aduc vesnic neāntelegeri si banuieli. Urmeaza-ma pe mine ! << Va urma >>
Si eu citesc adesea īn cartea aceasta pe care vad ca o iubesti mult.Psaltirea Maicii Domnului este de mare folos celor care o citesc dar sunt multi care nu o cunosc.De asemenea este o culegere de acatiste intitulata "Acatistele Maicii Domnului".
Sumt cele mai frumoase rugaciuni acestea inchinate Maicii noastre Fecioara Maria. Este o idee minunata sa avem un topic special pentru a posta rugaciuni si din viata Sfintei Maicii noatre.
Reply With Quote