View Single Post
  #85  
Vechi 12.02.2011, 19:54:40
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Nu cred că lipsa sportului, ci lipsa proteinelor acelora chimice.
Ti-am explicat o data cum sta treaba cu tot. Ori te incapatanezi sa intelegi ori nu ai citit mesajul meu:


Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Hello.... Sunt suplimente,nu steroizi! Sunt lucruri complet diferite pe care din pacate foarte multi le confunda sau le asociaza! Ce e rau sa iei proteine? Pai stii macar ce e proteina? E esenta vietii! E dureros ca sunt si oameni de 70 de ani care habar n-au asta... Gandeste-te ca un sportiv NU are cum sa ia din alimentatia sa de zi cu zi tot ce are nevoie organismul. Plus ca dupa antrenament trebuie ceva cu absorbtie rapida,altfel iti distrugi organismul nedandu-i posibilitatea sa se refaca dupa un supra-antrenament. Pai daca iau atunci si mananc branza sau care,pana se digera,pana se asimileaza... organismul meu se "bucura" de ele dupa vreo cateva zeci de ore. Ce am facut atunci?? Nimic! Plus ca ia zi-mi tu mie de unde iau glutamina de exemplu? Stii ce este? E un aminoacit... ce se gaseste in proportie de peste 60% in structura celulelor musculare si care NU se gaseste in alimente! Pai cand ajungi la o anumita masa de muschi poti ignora acest lucru? Nu cred.

Si nu le mai cataloga drept substante chimice. Pana la urma ce e natural? Ciocolata pe care ai mancat-o azi sau pernitele Viva? Ma indoiesc ca alea fac mai mult bine organismului. Intelege ca toate sunt chimicale,inclusiv vitaminele care le ei din farmacii,calciu din pastile,algocalminu,aspirina si multe altele. Sau astea sunt naturale? Deci nu va mai grabiti in a face afirmatii nefondate.
Reply With Quote