Subiect: copiii bolnavi
View Single Post
  #5  
Vechi 08.09.2007, 15:57:43
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Maria_Sofia
Nu mi se pare normal sa fie invinuiti parintii pentru bolile copiilor,decat atunci cand vb de boli cauzate neglijentei,fumatului,bauturii,manacarii nesanatoase in timpul sarcinii.Suferinta parintilor este si asa infinit de mare ca sa mai poata indura si sentimente de vinovatie.Iar dak dumnezeu pedepseste parintii prin copii lor atunci inseamna ca procedeaza ca mafia italiana
1. Ce ti se pare tie normal si ce este normal, pot fi doua lucruri diferite!:)
2. Daca fumatul /bautura parintilor sint acceptate de tine ca sursa de probleme pentru copii de ce nu alte pacate sau patimi?
3. O alaturare ciudata intre Dumnezeu sau mafie...dar oricum Dumnezeu cu siguranta nu s-a inspirat de la mafie! Dar ce poate fii mai de speriat decit pedepsirea copiilor pentru faptele parintilor? Si asta tocmai pentru prevenirea faptelor parintilor si a copiilor cind vor devenii parinti.
4. Daca un copil suporta cu stoicism pedepsa pentru greselile parintelui ; oare nu i se va adauga parintilor in taler la bune treaba aceasta? Eu cred ca da! Copiii ne pot scoate prin faptele lor din iad! Noi ii putem insa baga in iad prin faptele noastre. Si invers!
Reply With Quote