View Single Post
  #106  
Vechi 02.05.2011, 19:59:25
O p e t h
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Stii ca fiecare dintre noi are propria sa traire subiectiva,deci ceea ce ai descris tu mai sus este propria ta viziune asupra conceptului de moarte,viziune,care insa vorbeste despre tine,despre viata ta,despre framantarile interioare cu care te confrunti poate in prezent.
Tu vorbesti despre moarte ca fiind "o scapare a fiintei" (de ce anume vrei sa te salvezi?) ,moartea ca reintregire,unitate (inseamna ca ceva iti lipseste,stii ce?),o resemnare (in fata a...?),bucuria de a fi viu (inseamna ca acum nu te simti chiar asa?)
Desigur,nu sunt intrebari la care sa imi raspunzi neaparat mie personal ori celor de pe forum,insa mai important ar fi sa iti raspunzi tie,pentru ca altfel moartea ori alt substitut al ei ar putea fi privita ca pe o fuga de anumite aspecte ale vietii tale,ceea ce nu ti-ar fi de mare ajutor.
Am subliniat pe aici de foarte multe ori ca nu o sa intru in detalii .De vreme ce toate intrebarile puse de tine se rezuma la o problema de disperare irezolvabila,prea profunda,prea dureroasa pentru a fi impartasita..ma abtin sa raspund.Daca am afirmat cele de mai sus fii sigura ca sursa afirmatiilor era raspunsul lor,foarte clar dar pe care prefer sa il ascund pentru a-mi pastra demnitatea.Inca ceva ..refuza sa gandesti ca si Costel,pe mine unul m-a frapat

Last edited by O p e t h; 02.05.2011 at 20:03:02.
Reply With Quote