View Single Post
  #107  
Vechi 02.05.2011, 20:23:47
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Smile

Citat:
În prealabil postat de O p e t h Vezi mesajul
Am subliniat pe aici de foarte multe ori ca nu o sa intru in detalii .De vreme ce toate intrebarile puse de tine se rezuma la o problema de disperare irezolvabila,prea profunda,prea dureroasa pentru a fi impartasita..ma abtin sa raspund.Daca am afirmat cele de mai sus fii sigura ca sursa afirmatiilor era raspunsul lor,foarte clar dar pe care prefer sa il ascund pentru a-mi pastra demnitatea.Inca ceva ..refuza sa gandesti ca si Costel,pe mine unul m-a frapat
Tocmai,ca daca citeai putin mai atent,draga Opeth,ai fi vazut ca ti-am scris ca nu mie sau forumistilor e necesar sa ne raspunzi,ci singurei persoane pentru care ar avea cu adevarat importanta si sens: persoana ta.
Iar referitor la demnitate,ea nu iti poate fi luata de alti oameni sau situatii din exterior,aceea o ai sau nu o ai indiferent ca te afli cu fruntea sus sau cazut pe genunchi.
Si te rog,incearca sa cauti sa nu mai vezi pretutindeni un atac la adresa persoanei tale,pentru ca nu e cazul,cel putin in privinta mea si probabil si in privinta altora care iti mai scriu pe aici.Ca sa intelegi mai multe,cauta intotdeauna sa vezi dincolo de primul impuls,de niste credinte de viata formate,cauta sa vezi mereu acel ceva ce te-ar putea surprinde si aduce un plus de nou si de intelegere mai profunda a existentei tale.
Tu te afli intr-o cautare de sine,chiar daca poate nu vei recunoaste deschis acest lucru si vor veni catre tine mesaje,intr-o forma sau alta,poate pe un forum si in viata de zi cu zi,important este sa fii deschis si pregatit sa primesti si altceva decat ai cunoscut pana acum pentru a le putea sesiza si asta mai ales ca esti un spirit tanar,iar tineretii ii este specifica deschiderea catre nou,necunoscut,catre explorare si de ce nu,catre o aventura,o frumoasa aventura a vietii tale, viata asa cum este ea,cu suisuri si coborasuri,cu iubiri si cu tristeti,cu bucurii si dezamagiri,insa oare nu asta inseamna sa traim?
O calatorie cu lumina,bucurie si intelepciune iti doresc!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote