Subiect: Omul blestemat !
View Single Post
  #2  
Vechi 28.11.2009, 10:25:59
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Adrian, nu trebuie sa te sperii, totusi. In primul rand gandeste-te ca, alaturi de Iisus, nimic rau nu te poate atinge. Daca esti un om bun si cu frica de Dumnezeu, o sa fii uimit cand vei vedea ce puteri "paranormale" ai, fara sa realizezi asta. Pur si simplu nu faci nimic decat sa-ti iubesti aproapele, chiar si pe cel care-ti face rau, si sa te rogi pentru el. Acu', ce i se va intampla lui, asta deja n-ar trebui sa te mai intereseze. El siesi isi creeaza in jurul lui acel cerc negativ si vicios, iar tu nu poti face nimic, atat timp cat el e cel care trimite raul. Dealtfel sunt convins ca ei, cei ce se ocupa cu astfel de indeletniciri, sunt absolut constienti ca exista si varianta sa primeasca in plin puterea inzecita a raului trimis, daca persoana vizata ESTE cu Iisus in sufletul lui.
Daca totusi, raul a fost facut, iar tu nu te-ai putut apara la acea vreme, sunt multe metode de a scapa. Iata aici sfatul cuiva care stie bine cum se "lucreaza" impotriva raului, fiindca a fost greu incercata de soarta!
Citez de pe un alt topic:
Citat:
ptr morti cele mai bune sunt prescurile date inaintea liturghiei cu lumanare si vin.scrii ''ptr iertarea pacatelor''.nu poti dezlega pe cineva de blestem postmortem,te poti ruga insa sa se ierte pacatele neamului tau.ptr ca ele vor lucra mereu in viata ta si a neamului de dupa tine.cum poti face?scrii pe pomelnicul dat cu prescuri :la vii:numele si neamul sau -dezlegare de blesteme!,iar la morti-scrii numele unui mort din familie,iar langa-si neamul sau cel adormit-iertarea pacatelor!nu stiu cati fac asta,mi se pare fundamental!tragem atatea ptr pacatele neamului!si evident,repeti figura cu prescurile,dai pe putin 3 ture de prescuri!nu stiu cat de familiarizat esti cu prescurile,de nu,intreaba in biserica ce o frecventezi cine face prescuri.apoi,poti trimite pomelnice cu 40 de liturghii la manastiri,scrii pe pomelnic ce ai scris la cel dat ptr prescuri!poti sta si la molitve,ca doar dezleaga si blestemele.mai ai postul si rugaciunea ,indrepta-te in cele 2 directii-iertarea pacatelor celor adormiti si dezlegarea neamului viu de blesteme!mai trebuie sa dai multa pomana ptr asta.sunt destule metode.
Dumnezeu sa vegheze asupra ta si sa-ti dea intelepciunea de care ai nevoie!
Reply With Quote