View Single Post
  #177  
Vechi 31.01.2011, 21:27:28
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
Vad ca esti foarte impotriva parintelui Cristian Pomohaci. Te rog spune-mi si mie ce rau atat de mare ti-a facut omul acesta? Astept raspunsul tau pe mesaje private
Eu, nu am ce sa ascund, si de aceea n-o sa-ti raspund privat. Daca ai citit postarile mele anterioare, vei intelege, doar "introducerea" povestii mele neplacute ca deznodamantul este mult mai neplacut. Nu vreau sa dau detalii despre viata mea personala, dar omul acela a insistat cu "aceasta putere de vazator cu duhul" asupra deciziei mele de a nu face un lucru de care simteam ca nu trebuie sa fac, privind o situatie a mea personala, incat datorita naivitatii si faptului ca eram atat de credula, am cedat si am ascultat sa procedez, pana la urma, ceea ce a tinut mortis el sa fac, de la inceput. Am ascultat, pentru ca pe-atunci, fiind la inceput de drum duhovnicesc, am zis ca Dumnezeu graieste prin gura lui, dar de fapt era diavolul. Si de asta, m-am lamurit, cand au inceput suferintele mele extrem de dureroase incat ajunsesem sa am ganduri sinucigase, cazusem intr-o deznadejde de nu doream sa mai vad fata de preot. Cand aveam nevoie de sfatul lui, ca nu mai stiam incontro s-apuc, nu se mai facea deloc de gasit. Am incercat din rasputeri, sa i-au legatura prin manager-ul lui, D-na Mariana, cu care ma cunosc, dar totul a fost in zadar. Si dupa multa suferinta, am reusit sa-mi gasesc linistea la Pr Iustin Parvu, si sa-mi dau seama de cat de mult am fost inselata.
Daca nu-ti sunt de ajuns, cele scrise mai sus, imi pare rau pentru tine, dar nu te cunosc, ca sa-ti relatez cu detalii viata mea personala. Ca sa-ti dau dovezi mai clare, trebuie sa-ti trimit, inregistrari si documente, care le detin, dar care nu le pot afisa cu usurinta, unui necunoscut. Intr-un timp, doream sa ma duc la Episcopul Alba-Iulia, ca sa relatez cele intamplate, dar am renuntat cu speranta ca Dumnezeu il va lumina pe acest om, pana la sfarsitul vietii lui. Si de aceea, am evitat. Am evitat de multe ori, cum am spus, sa si postez impotriva lui ( cauta pe forum despre Pr Cristian Pomohaci si te vei convinge), dar n-am facut-o, tot din acelasi principiu. Dar, in afara de experienta mea personala neplacuta, faptul ca huleste credinta ortodoxa, aici, mi-am zis ca nu trebuie sa mai tac. Si daca ai citit postarile mele, vei vedea ca m-am plans numai de cea de-a doua problema si nu de cea personala.De cea personala, judecata ii se cuvine doar lui Dumnezeu, ca si de celelalte. . Si ma rog sa fie judecat cu mila si nu, cu dreptate.
Doamne ajuta din toata inima!
Reply With Quote