View Single Post
  #9  
Vechi 23.07.2012, 14:02:34
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Sa cautam linistea... tocmai asta intreb, cum? Sunt genul care are nevoie de practica, de concret. Pot sta ore intregi la rugaciune, dar Dumnezeu ne da, nu ne baga in san. De aceea intreb cum...practic. Spovedanie... de acord si incerc sa ma tin de aceasta Sf. Taina. Sf Impartasanie cand am dezlegare de la la duhovnic. Pacatoasa sunt, caci nimeni din cei vii nu-i drept inaintea Domnului. Dar cunosc oameni care, mai drepti sau mai putin drepti, care cauta sincer imparatia cerurilor, au parte de liniste constientizand ca sunt pacatosi...Dar eu nu gasesc acea liniste, nu stiu sa caut imparatia cerurilor: dupa Sf. spovedanie se duce repede, dupa Sf. Impartasanie la fel, dupa vreo fapta care se considera a fi buna la fel... sigur ca gresesc undeva, problema este ca in anumite situatii nu stiu unde, in altele imi deschide Dumnezeu ochii sufletului. Am scris aici ca sa mai aflu cateva pareri. Am mai scris cateva thread-uri care mi-au fost de ajutor si le multumesc acelora care mi-au dat raspunsurile necesare si acelora care au postat si vor posta aici
Cu recunostinta, AGabriela
Reply With Quote