View Single Post
  #5  
Vechi 26.09.2010, 17:58:37
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
mi-as dori un forum pur ortodox dar nu cu ortodocsi certareti care vin numai sa zgandare si sa se afle in treaba, sa dea copy-paste de pe internet sa imi arate ce citeste el sau ce stie el...

Draga Iubire, cand nu le stim chiar atat de bine, cand nu avem darul unei discutii libere si gasim ceea ce am vrea sa exprimam la altii-care nu bat campii, consider ca mai bine dam copy, pentru ca este de mai mult folos multora- le stim noi mai bine decat Sfintii, decat teologii? O parere formulata de mine poate deveni chiar o erezie si departe de mine sa ma abat de la ceea ce Biserica Ortodoxa a pastrat.Totusi, cu dogmatica nu este de glumit!!!Si hai mai bine sa nu lovim in cei care isi vad de treaba, isi stiu simtul masurii- sa fim oameni-asta imi doresc cel mai mult si sa acceptam si pe cei mai putin indrazneti, mai putin pregatiti teologic, dar care au poate mai multa credinta!
Rodica una este sa iti sustii sau sa iti argumentezi o postare cu un citat din scrierile Sf. parinti, Dogmatica, Vieti de Sfinti...etc si alta este sa ma intoxici cu postari interminabile fara nici o noima.
Una este sa posteze un user care isi exprima o idee sau pune o intrebare fiind in necunostinta si sincer doreste sa afle....si alta este sa imi vina cate un nesimtit care se si semneaza ortodox si lanseaza cate un topic ostentativ sau posteaza ostentativ pentru ca pe el oricum nu-l intereseaza credinta si Dumnezeu...si astfel jigneste si improasca cu noroi in crestinii-ortodocsi de buna credinta pana la urma.

Crede-ma ca sunt satula....mai bine prefer un sectant respectos si cu bun simt decat un ortodox mojic si infect.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote