View Single Post
  #15  
Vechi 14.01.2012, 20:48:36
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit Pt. Mihalc

Dragul meu, nu e nici o eroare tehnică. Să-ți traduc: ești genul de user (precizez user și nu om; ca om nu te cunosc) care ține cu tot dinadinsul să-și demonstreze sieși și probabil și nouă, marea cultură și inteligență. (De aici postarea semnăturii tale, doar ca argument!). Dar stai liniștit, ești un om normal (cel puțin din perspectiva a ceea transpare pe forum), puțin afectat, puțin iubirist, puțin ... din toate, ca să zic așa, ca noi toți. Cât despre postarea mea, "amendată de tine", citește-o cu atenție și poate vei întrevedea și dumneata dincolo de... aparențe.

Nu era nici un sfat duhovnicesc, dragul meu, era o reacție la genul ăsta de postări năstrușnice care ne povestesc tot soiul de întâmplări "unice" și "privilegiate" din viața și visurile / visele noastre, care, de fapt, denotă doar o lipsă acută de trăire creștină veritabilă în rugăciune, post și smerenie.

Cât despre alte ipoteze mai puțin creștinești, fii sincer cu dumneata, le "comiți" destul de des. La fel ca mine. Nu te abține, dă-ți drumul și fii în elementul tău. Am mai spus pe acest forum: am o vârstă la care nu mă mai miră nimic, nici măcar creștinii apocaliptici și amenințători.

Oricum, dacă nu-mi va conveni ceva, nu voi riposta. Te voi lăsa să-ți faci mendrele și magnificul joc de MACHO MAN. (adică băiatul care "Merge în loc de fitness dar fără muzică psaltică, să nu pice în vreo ispită ”coregrafică”.")

Doamne ajută!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.

Last edited by I.Calin; 14.01.2012 at 20:59:18.
Reply With Quote