View Single Post
  #87  
Vechi 12.11.2010, 09:48:14
Costin Adam Costin Adam is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.11.2010
Mesaje: 1
Implicit

Ziua buna!
Caut un raspuns... Dar as vrea sa il primesc de la cineva care mi-l poate furniza fara traditionalul "... pentru ca nu e bine!". Vreau sa imi fac un tatuaj, de fapt doua. Primul are portretul sotiei si fiicei mele, va fi situat pe umarul drept, iar sub el va fi unul cu o cruce pe care va scrie "For The Life Of Christ". Am mai auzit din diverse surse cum ca nu e bine sa iti tatuezi simboluri crestine, insa nimeni nu m-a convins pana acum sa n-o fac. Sunt un om cu credinta, asa m-au invatat cei mai dragi mie, si asa simt - ca e mai satisfacator sa faci bine decat sa faci rau... Ca e vorba de Buddha, Allah, Mohammed, eu nu-i cunosc... Am trait cu lumina Tatalui si a Fiului, si vreau sa fac asta in semn de multumire, pentru ca Biserica, spoveditul, sau alte practici sincer nu m-au atras foarte tare, si asta stiind ca unii din cei care predica in Casa Lui au o moralitate si o dragoste pentru ceea ce fac inferioara celei pe care o simt eu... Oricum, am sa merg la o manastire, la o biserica si la un var care este Preot, sa intreb. Dar ma intereseaza si o parere de-aici!

Multumesc, pace!
Reply With Quote