View Single Post
  #88  
Vechi 12.11.2010, 10:37:46
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Costin Adam Vezi mesajul
Ziua buna!
Caut un raspuns... Dar as vrea sa il primesc de la cineva care mi-l poate furniza fara traditionalul "... pentru ca nu e bine!". Vreau sa imi fac un tatuaj, de fapt doua. Primul are portretul sotiei si fiicei mele, va fi situat pe umarul drept, iar sub el va fi unul cu o cruce pe care va scrie "For The Life Of Christ". Am mai auzit din diverse surse cum ca nu e bine sa iti tatuezi simboluri crestine, insa nimeni nu m-a convins pana acum sa n-o fac. Sunt un om cu credinta, asa m-au invatat cei mai dragi mie, si asa simt - ca e mai satisfacator sa faci bine decat sa faci rau... Ca e vorba de Buddha, Allah, Mohammed, eu nu-i cunosc... Am trait cu lumina Tatalui si a Fiului, si vreau sa fac asta in semn de multumire, pentru ca Biserica, spoveditul, sau alte practici sincer nu m-au atras foarte tare, si asta stiind ca unii din cei care predica in Casa Lui au o moralitate si o dragoste pentru ceea ce fac inferioara celei pe care o simt eu... Oricum, am sa merg la o manastire, la o biserica si la un var care este Preot, sa intreb. Dar ma intereseaza si o parere de-aici!

Multumesc, pace!
Nu iti va folosi la nimic si in plus este o eroare sa crezi ca poti demonstra Credinta prin insemne,la origini,de provenienta tribala.Nu te va intari cu nimic,este doar un insemn pe piele,golit de semnificatie si atat.Poti avea in schimb anumite probleme medicale daca cel care ti-l face nu efectueaza o sterlizare corespunzatoare a instrumentelor.

Cel care iti scrie aceste randuri are 3 tatuaje,cate unul pe fiecare brat si unul in dreptul inimii.A fost o eroare,privind retrospectiv lucrurile.Fa ce crezi dar sincer>nu te va ajuta cu nimic.,Credinta inseamna mai mult de atat si nu se demonstreaza asa.Eu am aflat mai tarziu asta si cam asta este parerea mea.

O ultima parere:nu judeca aspru cat de tari sau de slabi sunt altii in Credinta.S-ar putea ca Cel de Sus sa te supuna si pe tine la un test si crede-ma pe cuvant,ca unul care a comis si acesta greseala,sunt sanse mari sa-l pici.Mai bine fa ce ai spus si cauta sa auzi si alte pareri inainte sa iei decizia.Aceea intentie a ta este cu adevarat inteleapta.

Cel de Sus sa fie mereu alaturi de tine.
Reply With Quote