View Single Post
  #8  
Vechi 26.03.2024, 01:32:04
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.588
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David531 Vezi mesajul
Numele meu e David, am 24 de ani, sunt in Bucuresti acum dar am ramas pe strazi, nu am familie sau rude, vreau sa intreb, ma poate primii o manastire sa locuiesc in ea, o camera modesta, orice, unde sa stau linistit? Pot sa lucrez in cadrul manastirii, sa fac curatenie, etc.

Multumesc.
In plus la toate sfaturile bune oferite de colegii de mai sus sa fi pregatit pentru o serie de intrebari.
Nu ar strica sa te pregatesti dinainte cu citeva recomandari, numere de telefon, scrisori.
Faptul apari la poarta manastirii si declari ca nu ai familie si rude pare cel putin suspicios.
Idei de recomandari din partea:
Prietenilor
Fosti angajatori
Preoti sau duhovnici care te cunosc
Vecini
Fosti sau actuali profesori, instructori, maistri, administratori de bloc, colegi de servici


Fara o recomandare solida din partea unei persoane de incredere eu personal nu cred ca vei fi primit sa locuiesti impreuna cu obstea manastireasca. Gandeste-te si tu ce vremuri traim, nu? Tu ai primi pe un strain de pe strada in casa ta?
Daca nu ai nimic din cele de mai sus, parerea mea este ca trebuie sa te adresezi unui centru de asistenta sociala pentru tineret unde vei primi suportul adecvat.

Ai sau ai avut probleme de adictii?
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.

Last edited by cozia; 26.03.2024 at 01:45:30.
Reply With Quote