View Single Post
  #412  
Vechi 16.04.2009, 03:03:38
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
pai legatura asta era : ca singura cale de a rezista in aia 3 ani jumate de domnie ai antihristului va fi pustnicia , nu a mea ci a voastra ...
Ce legatura are antihristul cu pasaportul tehnicizat pentru vama si pentru ca sa nu fie copiat de cei care vor sa intre ilegal in Europa si America.

Noi am muncit si inainte de 89 cind totul era urmarit si in-dosariat si uite ca nu ne-am pierdut sufletele si nu am ajuns in iad pentru ca am muncit pentru antihristul de atunci.

Unii si atunci au fugit in munti sa pasca oite timp de 40 de ani departe de secretarii de partid si de racolari in armata. Ce au obtinut sufleteste prin asta mai mult ca noi cei care am tras in greu la saiba pe santiere si prin fabrici la gramada cu toti muncitorii?

Mai ales unii uite ce bine s-au pricopsit dupa ce l-au servit pe fostul antihrist, sunt bine merci in fruntea tarii inchinindu-se de sarbatori linistiti in fata tarii.

Si vorba aia, nu trei ani jumate ci 50 de ani fratioare au suportat urmarirea din toate partile si nu am murit.

Ce sunt 3,5 ani...o nimica toata, mai ales daca muncesti pe santierele antihrist-ice ale tineretului
Nu ai timp sa-ti vinzi sau sa-ti pierzi nici un suflet. Munca-casa, munca-casa...cine mai sta sa iti lege mina sa nu te inchini sau sa-ti aprinzi o luminare...astea-s bazaconii bune pentru cei care nu au muncit din greu.

Cine sa-ti ia mintuirea? de parca mintuirea este un I-Pod touch de 16Gb, care acum il ai si peste o secunda a disparut.

Sobrietate, oameni buni, si logica, si astept mai ales in partea celor maturi de pe aici la care se uita tineretul si invata. Nu are rost sa-i zapacim ca sunt deja saracii balamuciti de cap.

Uitati-va ce sa intimplat cu saracul Emanuel. De cind am plecat acum un an...nu-l mai recunosc!...fara suparare, mie unuia imi da impresia ca are nevoie de ajutor psihiatric sau macar de consultatii psihologice. Mai exista posibilitatea sa faca circ si sa se prefaca, dar ar fi trist!
Doamne Ajuta-l pe saracul Emanuel!
Reply With Quote