View Single Post
  #14  
Vechi 21.02.2024, 21:57:47
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Faptul ca, asa cum observ, esti un sustinator al lui Simion si AUR, imi limpezeste unele nelamuriri legate de tine. De cateva ori m-am intrebat de ce ti se parea atmosfera agresiva de pe forum ca fiind fireasca si de ce apreciai userii agresivi, desi nu erai unul dintre ei si nu aveai astfel de manifestari.
Nu mai știu frate exact la ce te referi, faptul că atunci când era Alin B nu mă supăram pe el ?
Concret la David m-a enervat că vedeam exact cuvintele cheie acele triggere din narațiunile manipulatorii ale lui bot, cartianu presa haștag rezistă care e cea mai urâtă fațetă a neosecurității pt că sunt oameni foarte cinici și au un sânge rece în a demoniza imaginea unui om sau a batjocori principii.

Jegurile astea aprobau austeritatea lui Boc și Băsescu când au plecat 2 milioane de români peste granițe și s-au distrus localități întregi, s-au închis spitale în timp ce ei furau miliarde.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
E posibil sa nu faci diferenta intre demagogie si agresivitate si normalitate? Legat de pr. Necula si IPS. Sreza am si eu obiectii mai vechi, nelegate de Simion.
Eu nu cred că George Simion e un demagog, încă de pe băncile liceului s-a implicat am văzut filme mai vechi când el strângea cărți pt singurul liceu cu predare în română din Tiraspol, omul ăsta are o zbatere sinceră în lăuntrul lui legată de România a văzut țara în lung și în lat de zeci de ori, știe toate comunitățile istorice.

Câteodată îmi aduce aminte de spiritul lui Eminescu care dormea prin căpițe de fân și hambare bătea țara la pas, vorbea cu țăranul, cu meșteșugarul, cu ciobanul cu omul de rădăcină al românismului, culegea suspinul românului, doinitul lui, dorința lui spre infinit, legătura cu cerul.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote