View Single Post
  #9  
Vechi 24.02.2010, 11:36:33
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fata_Sihastra Vezi mesajul
Eu nu am cerut nimic de la Dumnezeu,doar m-am rugat sa fie el sanatos si sa putem lupta pentru iubirea noastra...

Acuma ma rog la Dumnezeu sa-i deschida ochii si sa-l ierte pt ce mi-a facut,deoarece eu nu am puterea.Dumnezeu este sus si vede pe toata lumea si toti vom plati pentru faptele noastre.
Din ce am citit, el ti-a cam aratat de la inceput ca nu e foarte implicat sufleteste in aceasta relatie...dar tu nu l-ai lasat sa isi limpezeasca gandurile, crezand ca astfel va constientiza ca are nevoie de tine si de aceasta relatie.

Nu prea a fost bine cum ai procedat, pentru ca daca cineva iti cere timp, pauze...e cam clar, deja simte indoieli...si cumva si-ar dori sa iti lase timp si tie sa te limpezesti, sa iti clarifici gandurile, sentimentele...si sa intelegi ce e de inteles.

Nu il acuza de nimic, pentru ca nu ai de ce...nimeni nu e obligat sa iubeasca pe cineva anume in viata asta, iar tu ar fi trebuit sa incerci sa intelegi mesajul pe care a tot incercat sa ti-l trimita de-a lungul relatiei.

Roaga-te, ai credinta...dar incearca sa realizezi ca nu e bine sa lungesti o boala, daca asa pare a fi...incearca sa privesti mai clar lucrurile si sa nu il mai presezi in directia pe care o urmaresti tu...pentru ca trebuie sa ii respecti si lui deciziile si sentimentele, altfel nu iti foloseste la nimic o pseudo-relatie!

Un barbat daca iubeste cu tot sufletul nu mai e interesat de ce spune mama, tata sau bunica....si tot ce ar avea ele impotriva de spus, ar trece pe langa el..deci nu imparti vina, pentru ca tot el e cel indecis si..posibil de acord cu mama lui.

Doamne ajuta!
Reply With Quote