View Single Post
  #13  
Vechi 02.09.2010, 13:56:18
dancer's Avatar
dancer dancer is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Locație: Romania
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3
Smile Anisoara...

Condoleante,probabil te0ai saturat de acest cuvant cum ma saturasem si eu sa il aud cand a murit bunicul meu care imi era ca un tata,si cea mai draga persoana din viata mea si de fiecare data cand ma gandesc la el ca si acum mi se umple ochii de lacrimi.
profesorul meu de fizica mi-a zis si am studiat si pe internet am si vazut unele emisiuni in care sugera sa nu plang,sa nu fiu trista,sa nu il jelesc pentru ca toate starile si sentimentele astea i le trimiti lui asa ca mai bine te gandesti la el cu fericire ca a facut parte din viata ta,ca e inca si va fi mereu in inima ta,plangi daca doresti de fericire ca l-ai avut ca tata in viata ta si nu ca a murit.in primele 6 saptamani....din cate am citit este posibil ca sufletul sa nu isi deie seama ca nu mai are plan fizic,si inca mai e printre voi....insa intotdeauna gandeste-te pozitiv gand iti vine in minte pentru ca atunci cand te gandesti la o persoana draga care a murit faci o conexiune intre tine si ea si sa nu ii trimiti sentimente de tristete,e mai bine sa ii trimiti sentimente de fericire ca sa fie impacat acolo unde e....si te poti ruga pt sufletul lui daca doresti,poti sa mergi la preoti sa se roage pentru el,sau poti s aiti inchizi ochii si sa vorebesti cu el.
ai grija de tine....
Reply With Quote