View Single Post
  #12  
Vechi 20.09.2011, 00:21:12
Times.new.roman Times.new.roman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2011
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de WhiteChakra Vezi mesajul
Deci, faptul ca se indeamna acest lucru (idolatrizarea diavolului) nu inseamna nimic pentru tine. Nu am spus nimic de sunet sau de numele trupei, ci de mesajul transmis de catre anumiti "artisti" (Marlyn Manson, Lady Gaga si multi altii), un mesaj cat se poate de clar si pe intelesul tuturor. Si nu, nu sunt indoctrinat sau cum spui tu, "inchis la minte". Dimpotriva, am o mentalitate deschisa, rar intalnita la crestini.
Marylin Manson este chiar cum spuneti voi "satanist" si oricum nu imi place cum canta el :)),dar totusi sunt unii care chiar se intorc la credinta datorita unor experiente,de exemplu Dave Mustaine(solistul de la Megadeth) era la inceput satanist dar datorita unor probleme de sanatate de care s-a vindecat a devenit un crestin si spune asta la aproape fiecare interviu,de asemenea Alice Cooper este un rockstar crestin care are si un citat celebru"Sa bei bere este usor,sa faci mizerie in camera de hotel este usor,dar sa fii crestin este chiar o provocare,asta este adevarata razvratire"
Reply With Quote