View Single Post
  #4  
Vechi 09.02.2009, 15:39:16
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Si ce va opreste sa faceti fapte bune, sa va ganditi la lucruri frumoase si sa aveti activitati in urma carora va simtiti bine?
Cred ca nu ai prins ideea discutiei.Se vorbea la modul general despre ce se petrece in societatea de astazi in general.
Daca este sa discut despre mine personal,evident ca nu ma opreste nimic sa fac fapte bune,in general fac cam ce simt si cand simt (nu pentru ca trebuie sa ma treaca Doamne Doamne intr-o condica acolo sus pe raboj),incerc sa abordez subiecte cu o nota pozitiva si ma feresc de media pe cat cu putinta (mai ales de stiri) si in general de orice informatii,discutii cu tenta pesimista,violenta,etc.
Eu sunt pe principiul ca acolo unde pot interveni si schimba ceva o fac,unde nu,prefer sa nu stiu pentru ca nu are sens sa ma incarc aiurea.
Pentru a functiona la capacitate maxima,daca vrei,trebuie sa raman cat mai echilibrata cerebral,emotional,iar acest gen de informatii care ne bombardeaza zilnic din toate partile,inevitabil afecteaza,de aceea este mai bine sa te feresti de ele.
Reply With Quote