View Single Post
  #5  
Vechi 04.01.2009, 05:53:16
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

femeia asta era o crestina cam fara dreapta socoteala... pai de unde sa stii cine suna la firma aia de inchirieri de masini? in cazul de fata mi se pare aiurea sa zici la toti "Craciun fericit" in loc de buna ziua.cred ca a vrut sa le strice apele pe-acolo, nu degeaba firma sustine ca sunt si ei crestini si serbeaza Craciunul, iar persoana in cauza este doar un "angajat nemultumit" (disgruntled employee).

ma gandesc acum la un caz de concediere care s-a petrecut recent la noi... cineva, a inceput sa aiba "attitude" si sa nu indeplineasca corect si la timp sarcinile de serviciu. se pare ca se baza faptul ca era f. veche in firma (17 ani) si ca era f. buna la ceea ce facea, asa ca nici prin gand nu-i trecea ca o sa-i faca cineva ceva comportamentul neadecvat din ultimul timp. dar uite ca si rabdarea patronilor a ajuns la o limita, asa ca au dat-o afara! cand a vazut in ce situatie dificila s-a pus singura, si-a cerut scuze si s-a rugat de ei sa-i mai dea o sansa. ei bine, nu i-au dat-o! fiindca au considerat ca ii dadusera deja destule... acuma cam toti prin firma au inceput sa zica "vai, dar era de 17 ani angajata aici..." eu cred ca am fost singura care am zis "you know what, they happen to be right". adica daca nu-ti faci treaba, zbori, indiferent cine ai fi. asa e corect.
Reply With Quote