View Single Post
  #1  
Vechi 18.07.2010, 18:20:28
Cristian8 Cristian8 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2010
Mesaje: 3
Implicit Am nevoie de ajutor

Nu doresc critici. Sunt satul de asa ceva. Doresc doar un sfat spre bine.

Cand eram mic credeam in Dumnezeu. Cantam la biserica in cor, stateam de vorba cu fiecare preto in parte s.a.m.d.
Crescand am ajuns sa ma indepartez de biserica. Si nu cu mult timp in urma, sa renunt la Dumnezeu asta din cauza evreilor, care am vazut ca s-au imbogatit din pricina diavolului. Asa ca am inceput sa cred in el. Dar nu ca un satanist adevarat. Ca si cur as fi vorbit cu mine ma adresam lui. Si am spus intr-un moment de pierdere ... imi vand sufletul tie ... si asta cred ca m-a afectat foarte mult cel putin mental.

In sfarsit ... am reusit sa uit toate prostiile pe care le-am facut si am inceput sa ma duc la biserica ... sa ma rog in fiecare zi... sa spun toate rugaciunlile pe care le stiu ... sa vorbesc cu Dumnezeu... dar nu il mai simt ... nu mai am aceiasi bucurie in suflet ... nu mai sunt atat de viu... nu stiu ce sa fac ... imi este frica sa vorbesc cu un preot ... ma tem de reactia dansului. Acum sunt foarte trist ca nu il mai pot primii pe Dumnezeu in suflet, ma rog ... si in timp ce ma rog in mintea mea ... apar tot felul de imagini ... si tot felul de cuvinte ciudate ... cum ca defapt Dumnezeu nu exista ... si alte lucruri de genul acesta ... Nu le dau crezare ... pentru ca stiu ca odata l-am avut pe Bunul Dumnezeu in suflet si ma iubea ... Ce pot face mai concret sa ma indrept si sa il re-primesc pe Dumnezeu.

Sa va mai dau un exemplu ... In general cand ma spal... sunt singur in baie ... si fiind singurul lor cu liniste din casa ... ma mai rog si incerc sa vorbesc cu Dumnezeu. Daca inchid ochii simt peste tot o energie negativa ... si ma sperie ... am impresia ca e langa mine cineva ... si ca vrea sa imi faca rau, dar nu poate ! Va rog spuneti-mi ce sa fac ! Am mare nevoie de ajutor ! Va multumesc.
Reply With Quote