View Single Post
  #100  
Vechi 26.01.2011, 18:31:42
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Ciudat,eu am carti si acum,nu am gasit asa ceva. Probabil ai inteles gresit. Nu a blestemat pe nimeni,ci doar ii dojenea pe cei care o huleau,o loveau,o vorbeau de rau. A zis ca nu le poate spune decat atat: "Pe toti Dumnezeu sa va ierte."

Si a mai zis ceva,legat de aceasta,ca sa vezi ca ii iubea si pe cei rai:

"M-a acuzat astazi cineva ca lucrez cu duhuri rele,ca nu ti-as sluji Tie. Doamne,iarta-l pentru ce-a spus,iarta-l,poate a spus asta din prea mare dragoste pentru Tine,n-a gandit,el poate nici nu stie ca cel rau n-a ajutat si n-a vindecat,niciodata,pe nimeni."
In cartea pe care am citit-o eu cu mai multi ani in urma era chiar un fel de ura, nu doar dojana. Dar asta are mai putina importanta. Stii ca preotii nici nu o bagau in seama, iar cand o bagau spuneau ca lucreaza cu necuratul. Sunt multi din acestia cu puteri paranormale, tocmai se scria aici despre Reiki, unde fiecare poate capata puteri paranormale. Bineinteles ca ei nu stiu ca au intrat in legatura cu un inger cazut, ei cred ca e de la Dumnezeu. Cum scriai si tu, si diavolul poate face minuni. care e diferenta poti citi in numeroase carti ortodoxe (pateric, cartea despre Parintele Paisie, si altele).
Sper ca ti-am fost de folos.
Reply With Quote