View Single Post
  #8  
Vechi 29.10.2010, 00:08:28
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Eu nu am citit poeziile lui si nu prea il cunosc dar inca de dupa revolutie auzeam ca se zice despre Paunescu ca a fost un apropiat al lui Ceausescu si al regimului comunist ceea ce este rau.

Dar ascultand acum emisiunea lui robert turcescu la care a fost invitat si paunescu imi dau seama ca e foarte rau pt ca Paunescu in anul 2007 face niste afirmatii ingrozitoare:
ADRIAN PAUNESCU,invitat la emisiunea lui Robert Turcescu zice ca:

http://www.realitatea.net/adrian-pau...cu_122052.html
"FENOMENUL COMUNISM NU ESTE UN PROCES NOCIV"
"IL IUBEAM ENORM PE CEAUSESCU"

http://webtv.realitatea.net/actual/a...ie-daca-nu-sim

Aceste afirmatii arata cine a fost Paunescu si de partea cui a fost.

Petre Tutea-care a suferit 13 ani in temnitele comuniste- in cugetari memorabile zice ca:
"comunismul e o crima continua"

"Comunismul este un cancer social. Unde se instaleaza, ramîne pustiu."




Citeam intr-o carte "HOLOCAUSTUL ROSU SAU CRIMELE IN CIFRE ALE COMUNISMULUI INTERNATIONAL" ca din 1917 de la revolutia bolsevica din Rusia si pana in 1989 au murit pe globul pamantesc intre 100 si 200 de milioane de oameni;DECI AU FOST OMORATI DE COMUNISM.

Comunismul a fost impotriva lui Dumnezeu si a Bisericii.Comunismul a distrus atatea vieti umane si atatea suflete si minti.
Sa ne aducem aminte de patimile indurate in temnitele comuniste de cei care se opuneau dictaturii comuniste.

Sa ne aducem aminte de Gherla Pitesti si celelalte temnite comuniste unde au fost batuti,infometati si distrusi atatia oameni;dar au fost si sfinti si martiri care au murit sau au supravietuit temnitelor comuniste"VALERIU GAFENCU SFANTUL INCHISORILOR.
Parintele Iustin Parvu,Parintele Arsenie Papacioc si altii au fost chinuiti de comunisti.

Sa nu uitam ca au fost trimisi la canal sa munceasca ca niste infractori de rand toata intelectualitatea tarii care s-a opus dictaturii satanice comuniste.

Si atunci ma intreb cum un astfel de om pe care voi il laudati a putut sa faca astfel de afirmatii,sa zica ca :
"FENOMENUL COMUNISM NU ESTE UN PROCES NOCIV"