View Single Post
  #103  
Vechi 01.04.2011, 16:38:45
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
1.Lumina sfanta puteti sa o vedeti cu ochii Dumneavoastra. Daca adevarul are ceva importanta. http://www.youtube.com/watch?v=99xvNIydfvQ Va rog ca sa nu ziceti ceva impotriva minunilor lui Dumnezeu ca sa nu pacatuiti.

2.Apa sfintita puteti sa o comparati , sa luati apa sfintita Romano catolica si apa Sfintita Ortodoxa sa le tineti 40 de zile apoi sa comparati asa cum a facut Mihai Viteazul.

3.Foarte bine ca nu aveti incredere in mine sau in alti oameni caci oamenii nu stiu judecatile lui Dumnezeu. Dar sa aveti incredere in Dumnezeu.

4.Ce va retine sa va rugati la Dumnezeu sa va arate credinta adevarata asa cum am zis mai sus?
1. Si dumneavoastra sinteti detinaoarea "adevarului"? Deocamdata o sursa youtube nu inseamna "adevar";
2. Puteti sa faceti dumneavoastra acest experiment pentru ca dumneavoastra sinteti persoana care nu crede; eu cred ca apa sfintita de catolici este sfintita, am si simtit acest lucru, deci nu ma intereseaza alte analize.
3.Dumnezeu mi-a aratat de mai multe ori ca religia mea este corecta;
4. Eu ma rog Domnului nostru Isus Cristos sa-mi dea ceea ce voieste El; daca nu puteti dormi de grija mea, puteti sa va rugati dumneavoastra pentru mine; eu nu am cum sa cer Domnului un lucru pe care deja il am. Cel mult ii pot multumi pentru ca mi-a dat acel lucru.
Reply With Quote