View Single Post
  #5  
Vechi 15.04.2009, 10:36:07
wonderful_100 wonderful_100 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2009
Mesaje: 1
Post Salutare

Scuzati-ma ca ma bag is incepatore pe acest site sper sa nu va suparati pe mine dar eu imi spun parerea mea eu cred ca daca partenerul sau partenera de viata cu care v-ati hotarat sa va petreceti tot restul vietii daca va iubeste cu adevarat nu va va pune sa va convertiti pentru ca nici unul dintre voi nu isi va trada D-zeul credeti-ma ca stiu din proprie experienta am auzit de la mai multe familii si am citit si din carti despre mentalitatea omului nu trebuie sa iti schimbi religia pt ca asa doreste unul sau una.Crede-ma mereu vor exista certuri daca va schimba-ti religia poate nu intre voi,dar apropriatii vostrii va pot distruge o casnicie .
Asa nici unul nu va incalcati religia si obiceiurile ,iar cand se vor naste copii atunci doar voi doi trebuie sa decideti nu se mai pot baga ceilalti in viata voastra de acolo mai poti lasa tu sau invers ea . Si puteti merge amndoi la biserica si tu la a ei si ea la a ta ca nu conteaza ca D-zeu este tot unul pt toti nu exista mai multi D-zei atat ca celelalte culturi i-au dat alt nume.
Isus Hristos a patimit,a fost sacrificat pt iertarea pacatelor tuturor nu numai pt un om ci pt toti oamenii de pe acest pamant.
Toti suntem egali in fata Lui nici unul nu este mai prejos sau mai presus.
Acorda respect si respect vei primi nu ii asculta pe toti incearca sa ajungi la un compromis si clarifica lucrurile numai tu stii asta vizualizati problema din toate partile si puneti-va si in locul partenerului de viata si vedeti care ce simte.
Reply With Quote