Subiect: Moarte clinica
View Single Post
  #54  
Vechi 14.03.2011, 20:25:27
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
TOTAL GRESIT catalin 2 !
1. experientele din moartea clinica nu vin de la vrajmas....sau ingeri cazuti...sa fim seriosi...ce au astia cu ce vede cel in moarte clinica? ce are de ex cu ce am vazut eu , ca l-am vazut pe tatal meu vorbind in bucatarie cu sotia lui lucruri firesti sau ca pe drumul prin tunel, spre poarta de lumina(trairi marturisite de marea majoritate a celor aflati in moarte clinica) am intalnit "fata" care in timp ce eram operata murise?Sa nu exageram si sa fim seriosi....
2.cei care afirma ca ar fi ajuns in rai MINT..daca ai ajuns acolo esti declarat mort de-a bunelea...
3.iar o moarte clinica....a unui om , chiar n-are NIMIC cu religii pagane , cu paganismul pt. este o stare a noastra datorata modului in care "functionam' si se petrece fara amesctecul nostru.....
4.CULMEA e ca majoritatea celor care au trait asa ceva se intorc cu "fata" sufletului dupa asta , spre Dumnezeu.....deci....nu mai fiti asa inchisi in fata evidentelor.....
5. a facut acest parinte experimente? In ce calitate ca nu stiu sa fi fost medic ori savant...Iar daca s-a ghidat doar dupa ce a citit afirmatiile unora , e stiut si ca multi fantazeaza......
Asta e din ceea ce crezit tu, dar cei ce spun altfel se bazeaza nu numai ep paranormal, ci mai ales ce se stie din crestinism. Daca cineva are cunostinte doar din ceea ce spun adeptii paranormalului nu poate avea o viziune adevarata daca nu o cunoaste si pe cea crestina. pentru ca nu degeaba se spune ca doar in religia crestina e adevarul. Asa si satanistii isi lauda religia, nu inseamna ca e buna de ceva.
Ingerii cazuti pot da aceste viziuni ca sa ii amageasca pe unii, sa aiba apoi incredere in ei, sa le schimbe gandirea.
Daca citim cum actioneaza ingerii cazuti vedem ca acestia pot da viziuni despre ceea ce se intampla pe pamant. De exemplu vedem ceva la distanta. Ca exemplu cei ce ghicesc primesc viziuni, idei de la ingerii cazuti despre trecutul celui care vine la ghicit. Si asa ii spune aluia ce a facut de stia numai el.
Reply With Quote