View Single Post
  #523  
Vechi 21.01.2009, 11:25:40
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vasinec Vezi mesajul
Ati lasat lozinca cu ascultarea de sfinti si o luati pe asta cu "biserica- stalpul si temelia adevarului". Va intreb din nou: o biserica la care, pana si in pravila bisericeasca contine minciuni pe fata, mai poate fi numita "stalpul si temelia adevarului"?

Nu-mi place ceea ce am scris, dar am facut-o doar pentru a elimina lozincile de preamarire. Respect pe toti credinciosii. Am convingerea ca printre cei mantuiti vor fi ortodocsi, catolici, protestanti, etc. Dumnezeu stie sa ne judece cel mai bine, dupa inima si cugetul nostru.
vasiniec "draga" nu tzie rushine un pic la shioriciul obrazului sa spui ca e un slogan? poi daca nu era Biserica, noi ca popor, ca neamuri, eram demult sub turci sau alte hoarde straine de Dumnezeu...

shi ce ai vrea acuma? sa-tzi dam dreptate ca in pravila se scriu minciuni? poi nu tzi-e rushine tzie pentru nemerniciile pe care le debitezi dumneata asha ca shi cum noi am fi vinovatzi pentru ele?

fi domnule serios daca te-ai lamurit cu este scris despre Zilele de Sabat shi cum se tzin ele... zi mersi ca am scos-o cumva la capat... vad ca nu eshti multzumit shi iar vrei sa ne jigneshti... de ce mai Mariane? "pentru ce M-ai parasit?"