View Single Post
  #525  
Vechi 21.01.2009, 13:44:33
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de vasinec Vezi mesajul
1. Mi-as dori sa intelegeti ca "partizanatul" acesta, fata de un sistem religios este daunator. Toata slava este a lui Dumnezeu, nu al vre-unui cult sau sistem bisericesc. Pe mine nu ma intereseaza daca sunt sau nu adventist. Vreau sa fiu crestin adevarat.

2. Nu unul ca mine face rau bisericii ortodoxe, ci cei ca dvs. care o "perie" si "o preamaresc", lasand-o , mai departe, in greselile ei. In pravila bisericeasca se gasesc minciuni chiar de la prima pagina (vedeti capitolul "adventistii" - subiectul s-a mai discutat). Eu nu am debitat nimic.

3. Am tot respectul pentru credinciosii ortodocsi (cred ca multi dintre ei sunt oameni placuti lui Dumnezeu), dar sistemul teologic are multe lipsuri si dezacorduri. Sa nu va mirati daca o sa va "inghita" altii mai mari (cu tot cu asa zisa istorie). Aveti nevoie de o reforma.
domnule vasinec, in legatura cu Pravila Bisericeasca...nu contine nici o minciuna despre secta dumitale. Doar ca voi v-ati schimbat dogmele dupa cum a batut vantul, iar Pravila nu se poate actualiza de cate ori faceti voi schimbari. Asa ca nu te mai tot lega de pravila.