View Single Post
  #529  
Vechi 21.01.2009, 14:13:53
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de vasinec Vezi mesajul
Nu am spus ca nu s-au schimbat unele dogme. Dar nu acelea despre care minte pravila bisericeasca.

S-au mai schimbat unele. De exemplu, adventistii nu s-au inchinat de la inceput in ziua a saptea. Au fost altii, de-a lungul timpului, care s-au inchinat in aceasta zi. Adventistii, nu s-au rusinat sa "copieze" de la baptistii de ziua a saptea. Daca asta era adevarata zi de inchinare, in conformitate cu Sfanta Scriptura, ce era de facut? Recunosti ca ce ai facut pana atunci este gresit si corectezi.

De ce nu a spus in pravila bisericeasca faptul ca adventistii se inchina in ziua intaia a saptamanii. Atunci mai intelegeam ca nu s-a facut "o actualizare".

Si, referitor la actualizare. A aparut recent o carte scrisa de doi teologi ortodocsi. In acea carte, apar cam aceleasi minciuni care apar si-n pravila bisericeasca. Ce se intampla? Nici teologii nu-si "actualizeaza" studiile?
nu pot sa ma pronunt asupra acestei carti de care zici atata timp ca nu am citit-o...in rest...eu zic sa te mai gandesti la partea cu minciuna