View Single Post
  #188  
Vechi 31.01.2011, 23:14:50
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
Ca sa aduc o lamurire la ce se spune mai sus Parintele Cristian NU ghiceste nici in biblie, nici in stele, nici in ghioc sau mai stiu eu ce. Spun acest lucru fiindca tare mie ca o sa aud ca da si in carti de tarot, in ritmul in care se vorbeste pe aici.
Si legat de muzica populara, ce e atat de rau? A fost cineva de aici la un concert la Sfintia Sa? fiindca eu am fost si vreau sa va spun ca la sfarsitul spectacolului parintele se roaga impreuna cu toata sala spunand rugaciunea Tatal Nostru. Unde mai gasit voi un astfel de om care sa faca astfel de fapte mari? Plus de asta sa stiti ca si Marius Pop este preot si in acelasi timp canta si muzica populara. Asa ca nu mai judecati! Daca are cineva dreptul sa judece acela este Dumnezeu! Si acest lucru nu este valabil doar pt subiectul pe care il discutam mai sus ci pt orice om.
Apropo ca "Parintele Cristian NU ghiceste nici in biblie, nici in stele, nici in ghioc sau mai stiu eu ce". Dvs, care spuneti ca mergeti de 3 ani(sa ma corectati daca gresesc in a relata cele spuse de dvs), la dansul, stiti ca, cand se da darul la altarul Pr. Cristian Pomohaci (ulei, faina si vin) de catre cei care se duc pentru prima data acolo, fiecare da si un bilet (scrisoare) cu problema personala a fiecaruia. Eu cand am facut acest lucru, am intrebat si eu, cum curiozitatea ma patrunsese: dupa ce invataturi, da el sfaturi pentru problemele expuse in fiecare bilet a crestinului? Dupa putin timp, cineva, se pare ca a aparut cu raspunsul (nu stiu daca este adevarat si ce inseamna mai exact asta, tocmai de aceea va intreb pe dvs, poate ma puteti lamuri sau altcineva de pe acest site) si mi-a spus ca Parintele, in timp ce se roaga la Sf Masa, pune biletele cu problemele pe Sf.Masa (nu stiu unde) si Sf Duh il lumineaza sa zica oamenilor dupa slujba, in timpul predicii, rezolvarea problemelor lor. Lamuriti-ma,va rog! Ce inseamna asta?
Reply With Quote